Vishay/Sprague 510D476M016BB3D
510D476M016BB3D picture photo
Mfg. Part Number
510D476M016BB3D
Brief Description
47UF 16V 8.509X16.205 105C RAD
Datasheet Download
510D476M016BB3D.pdf
Availability of 510D476M016BB3D
QUANTITY
510D476M016BB3D Order Process
Ship out your order
Specifications of 510D476M016BB3D
Internal Part NumberEIS-510D476M016BB3D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package445
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510D476M016BB3D
Related Links510D476, 510D476M016BB3D Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
510D476M016BB3D Details Description
Related parts for 510D476M016BB3D
Connector Receptacle 26 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC RHEO DGTL SNGL 100K SPI 8MSOP datasheet.pdf
SOLDER RA 60/40 .062" 1/2 LB datasheet.pdf
CAP LARGE PANEL INDICATOR LT YLW datasheet.pdf
DSUB 9POS PLUG datasheet.pdf
IC FPGA 304 I/O 484BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS PIN datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC 50/BX datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS INLINE PIN datasheet.pdf
MAIN FILTER - SOLVENT LOCK 800I datasheet.pdf
OSC TCXO 16.384MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf