Vishay/Sprague 510D685M050AA3D
510D685M050AA3D picture photo
Mfg. Part Number
510D685M050AA3D
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
6.8UF 50V 6.502X15.164 105C RAD
Datasheet Download
510D685M050AA3D.pdf
Availability of 510D685M050AA3D
QUANTITY
510D685M050AA3D Order Process
Ship out your order
Specifications of 510D685M050AA3D
Internal Part NumberEIS-510D685M050AA3D
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package470
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510D685M050AA3D
Related Links510D685, 510D685M050AA3D Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
510D685M050AA3D Details Description
Related parts for 510D685M050AA3D
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 12W datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 134MA 17.5 OHM SMD datasheet.pdf
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.04UF 3KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN datasheet.pdf
IC FPGA 680 I/O 1738FCBGA datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf