Vishay/Sprague 510DX477M035DK2D
510DX477M035DK2D picture photo
Mfg. Part Number
510DX477M035DK2D
Brief Description
470UF 35V 12.5X25 125C RAD
Datasheet Download
510DX477M035DK2D.pdf
Availability of 510DX477M035DK2D
QUANTITY
510DX477M035DK2D Order Process
Ship out your order
Specifications of 510DX477M035DK2D
Internal Part NumberEIS-510DX477M035DK2D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package305
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510DX477M035DK2D
Related Links510DX477, 510DX477M035DK2D Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
510DX477M035DK2D Details Description
Related parts for 510DX477M035DK2D
XFRMR LAMINATED 5VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC ADC 24BIT SIG-DEL 1CH 16TSSOP datasheet.pdf
QKE III HDR STR GXT WOL datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
RES 2K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 5% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 250K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
LED BI-PIN T-1 3/4 RED 660NM 6V datasheet.pdf