Silicon Labs 510EBA125M000AAG
510EBA125M000AAG picture photo
Mfg. Part Number
510EBA125M000AAG
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
510EBA125M000AAG.pdf
Availability of 510EBA125M000AAG
QUANTITY
510EBA125M000AAG Order Process
Ship out your order
Specifications of 510EBA125M000AAG
Internal Part NumberEIS-510EBA125M000AAG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystal Oscillators and Voltage Controlled Oscillators
Clock Tree Timing Solutions
Featured ProductSi510 and Si511 Low Jitter Xos
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSi510
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)43mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)18mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510EBA125M000AAG
Related Links510EBA12, 510EBA125M000AAG Datasheet, Silicon Labs Distributor
510EBA125M000AAG Details Description
Related parts for 510EBA125M000AAG
CABLE GLAND IP65 BRASS PG 36 datasheet.pdf
IC REG LDO -24V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 16DFN datasheet.pdf
IC ENERGY METERING 3PH 40LFCSP datasheet.pdf
RES 2.21 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
KIT DEVELOPMENT MITYDSP-6711F datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 14POS PIN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP6T datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 1.3W DO41 datasheet.pdf