Silicon Labs 510FBA106M250AAG
510FBA106M250AAG picture photo
Mfg. Part Number
510FBA106M250AAG
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 106.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
510FBA106M250AAG.pdf
Availability of 510FBA106M250AAG
QUANTITY
510FBA106M250AAG Order Process
Ship out your order
Specifications of 510FBA106M250AAG
Internal Part NumberEIS-510FBA106M250AAG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSi510
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)18mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510FBA106M250AAG
Related Links510FBA10, 510FBA106M250AAG Datasheet, Silicon Labs Distributor
510FBA106M250AAG Details Description
Related parts for 510FBA106M250AAG
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 50PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN TERM CRIMP 18-20AWG TIN datasheet.pdf
RES 3.32 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 558V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CABLE 12COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
PLATE STRIP GUIDE datasheet.pdf
CONN DSUB 15POS M R/A ASSY TIN datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf