Silicon Labs 510FBA155M520AAGR
510FBA155M520AAGR picture photo
Mfg. Part Number
510FBA155M520AAGR
Brief Description
OSCILLATOR XO 155.52MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
510FBA155M520AAGR.pdf
Availability of 510FBA155M520AAGR
QUANTITY
510FBA155M520AAGR Order Process
Ship out your order
Specifications of 510FBA155M520AAGR
Internal Part NumberEIS-510FBA155M520AAGR
TypeXO (Standard)
Frequency155.52MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)18mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510FBA155M520AAGR
Related Links510FBA15, 510FBA155M520AAGR Datasheet, Silicon Labs Distributor
510FBA155M520AAGR Details Description
Related parts for 510FBA155M520AAGR
FLANGE ABS 1.0X2.2X0.1 BLK 1=2PC datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V X7S 0603 datasheet.pdf
RES 11.5 OHM 7W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
PCB ANTENNA 2.4/5GHZ 5/6DBI datasheet.pdf
RES 7K OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 56PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 0.0005 OHM 1% 9W 3921 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 46A SO8FL datasheet.pdf
55A PRIMARY/DUAL 8/ L datasheet.pdf