Silicon Labs 510FBA74M2500BAGR
510FBA74M2500BAGR picture photo
Mfg. Part Number
510FBA74M2500BAGR
Brief Description
OSCILLATOR XO 74.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
510FBA74M2500BAGR.pdf
Availability of 510FBA74M2500BAGR
QUANTITY
510FBA74M2500BAGR Order Process
Ship out your order
Specifications of 510FBA74M2500BAGR
Internal Part NumberEIS-510FBA74M2500BAGR
TypeXO (Standard)
Frequency74.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.050" (1.28mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)18mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510FBA74M2500BAGR
Related Links510FBA74, 510FBA74M2500BAGR Datasheet, Silicon Labs Distributor
510FBA74M2500BAGR Details Description
Related parts for 510FBA74M2500BAGR
RES SMD 130K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
INDICATOR 110V 8MM RECESSED BLU datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 2.94A 45 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/8 58A datasheet.pdf
CONN HDR 75POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf