Silicon Labs 510QAB-CBAG
510QAB-CBAG picture photo
Mfg. Part Number
510QAB-CBAG
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC PROG 2.5V CMOS 50PPM 3.2X5MM
Datasheet Download
510QAB-CBAG.pdf
Availability of 510QAB-CBAG
QUANTITY
510QAB-CBAG Order Process
Ship out your order
Specifications of 510QAB-CBAG
Internal Part NumberEIS-510QAB-CBAG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesClock Tree Timing Solutions
Featured ProductSi510 and Si511 Low Jitter Xos
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSi510
PackagingTray
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range170MHz ~ 250MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCMOS, Dual (Complimentary)
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)26mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.050" (1.28mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)18mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)510QAB-CBAG
Related Links510QA, 510QAB-CBAG Datasheet, Silicon Labs Distributor
510QAB-CBAG Details Description
Related parts for 510QAB-CBAG
RES SMD 243 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 510K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 86A DPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 25POS TIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 3W datasheet.pdf