Switchcraft Inc. 5112P12S72
5112P12S72 picture photo
Mfg. Part Number
5112P12S72
Manufacturer
Product Category
Circular Cable Assemblies
Brief Description
CABLE MALE/FEMALE STR 12POS 6'
Datasheet Download
5112P12S72.pdf
Availability of 5112P12S72
QUANTITY
5112P12S72 Order Process
Ship out your order
Specifications of 5112P12S72
Internal Part NumberEIS-5112P12S72
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyCircular Cable Assemblies
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5112P12S72
Related Links5112P, 5112P12S72 Datasheet, Switchcraft Inc. Distributor
5112P12S72 Details Description
Related parts for 5112P12S72
FIXED IND 22UH 370MA 1.3 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC CONV 4BIT SER/PAR ECL 28-PLCC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 150W 15V 10A datasheet.pdf
RES SMD 174K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CAP FILM 0.075UF 3% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
RES 14.7 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 12POS PIN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 3/0 AWG BLACK 100' datasheet.pdf
PMI BASE 9/16 INCAND BAY SCREW datasheet.pdf
CAP CER 600PF 20KV Z5U DISK datasheet.pdf