Silicon Labs 511ABA106M250AAG
511ABA106M250AAG picture photo
Mfg. Part Number
511ABA106M250AAG
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 106.25MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
511ABA106M250AAG.pdf
Availability of 511ABA106M250AAG
QUANTITY
511ABA106M250AAG Order Process
Ship out your order
Specifications of 511ABA106M250AAG
Internal Part NumberEIS-511ABA106M250AAG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesClock Tree Timing Solutions
Featured ProductSi510 and Si511 Low Jitter Xos
Standard Package50
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSi511
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)43mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)18mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)511ABA106M250AAG
Related Links511ABA10, 511ABA106M250AAG Datasheet, Silicon Labs Distributor
511ABA106M250AAG Details Description
Related parts for 511ABA106M250AAG
TRANS NPN 80V 0.5A SC70-3 datasheet.pdf
IC CPLD 980MC 6.2NS 144TQFP datasheet.pdf
CONN D-SUB RCPT HSING 44POS HD datasheet.pdf
RES MO 1/2W 620OHM 5% AXL datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 800V 1A TO92-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CABLE FFC 1MM TYPE 1 24P 150MM datasheet.pdf