Vishay/Sprague 511D476M025AA4D
511D476M025AA4D picture photo
Mfg. Part Number
511D476M025AA4D
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
47UF 25V 6X11 105C RAD
Datasheet Download
511D476M025AA4D.pdf
Availability of 511D476M025AA4D
QUANTITY
511D476M025AA4D Order Process
Ship out your order
Specifications of 511D476M025AA4D
Internal Part NumberEIS-511D476M025AA4D
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package470
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)511D476M025AA4D
Related Links511D476, 511D476M025AA4D Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
511D476M025AA4D Details Description
Related parts for 511D476M025AA4D
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
PHOTODIODE 600NM 17.74MM SQ TO-5 datasheet.pdf
IC REG BOOST 5V 0.75A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.45A 108 MOHM SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
5M 400W 1.5KW POWER CABLE datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 40 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
BG STSHLD MTL-IN 18''X30'' 100EA datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
20W DC/DC CONV 1"X1" 1.6KV datasheet.pdf