Vishay/Sprague 511D827M075FR5J
511D827M075FR5J picture photo
Mfg. Part Number
511D827M075FR5J
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
820UF 75V 18X36 105C RAD
Datasheet Download
511D827M075FR5J.pdf
Availability of 511D827M075FR5J
QUANTITY
511D827M075FR5J Order Process
Ship out your order
Specifications of 511D827M075FR5J
Internal Part NumberEIS-511D827M075FR5J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package195
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)511D827M075FR5J
Related Links511D827, 511D827M075FR5J Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
511D827M075FR5J Details Description
Related parts for 511D827M075FR5J
CONN TERM SPADE UNINS 12-10 #8 datasheet.pdf
CAP CER 11PF 150V 0606 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS STR GOLD T/H datasheet.pdf
RES 1.13K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf