Silicon Labs 511FBA125M000BAGR
511FBA125M000BAGR picture photo
Mfg. Part Number
511FBA125M000BAGR
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
511FBA125M000BAGR.pdf
Availability of 511FBA125M000BAGR
QUANTITY
511FBA125M000BAGR Order Process
Ship out your order
Specifications of 511FBA125M000BAGR
Internal Part NumberEIS-511FBA125M000BAGR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesClock Tree Timing Solutions
Featured ProductSi510 and Si511 Low Jitter Xos
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSi511
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.050" (1.28mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)18mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)511FBA125M000BAGR
Related Links511FBA12, 511FBA125M000BAGR Datasheet, Silicon Labs Distributor
511FBA125M000BAGR Details Description
Related parts for 511FBA125M000BAGR
CONN HEADER .100 SINGL STR 24POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 3SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
VARISTOR 640V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
KJA 19C 19#20 SKT RECP datasheet.pdf
750 TB SPRING CLAMP datasheet.pdf
CONN HDR 9POS 2.54MM datasheet.pdf
ST-6ES1N8AA400S datasheet.pdf
OSC XO 48.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf