Preci-Dip 514-83-352M26-001148
514-83-352M26-001148 picture photo
Mfg. Part Number
514-83-352M26-001148
Brief Description
CONN SOCKET BGA 352POS GOLD
Datasheet Download
514-83-352M26-001148.pdf
Availability of 514-83-352M26-001148
QUANTITY
514-83-352M26-001148 Order Process
Ship out your order
Specifications of 514-83-352M26-001148
Internal Part NumberEIS-514-83-352M26-001148
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package15
TypeBGA
Number of Positions or Pins (Grid)352 (26 x 26)
Pitch - Mating0.100" (2.54mm)
TerminationSolder
Pitch - Post0.100" (2.54mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Termination Post Length0.055" (1.40mm)
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating1A
Contact Resistance10 mOhm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)514-83-352M26-001148
Related Links514-83-352, 514-83-352M26-001148 Datasheet, Preci-Dip Distributor
514-83-352M26-001148 Details Description
Related parts for 514-83-352M26-001148
IC OPAMP CURR SENSE RRO 16SSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 3KV X7R 1808 datasheet.pdf
PASS THRU J-BOX MICRO MOUNT WHT datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
BOARD EVAL LTM4609 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 187 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.48K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.00062UF 5% 2000VDC AX datasheet.pdf