Preci-Dip 514-83-500M30-001148
514-83-500M30-001148 picture photo
Mfg. Part Number
514-83-500M30-001148
Brief Description
CONN SOCKET BGA 500POS GOLD
Datasheet Download
514-83-500M30-001148.pdf
Availability of 514-83-500M30-001148
QUANTITY
514-83-500M30-001148 Order Process
Ship out your order
Specifications of 514-83-500M30-001148
Internal Part NumberEIS-514-83-500M30-001148
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package13
TypeBGA
Number of Positions or Pins (Grid)500 (30 x 30)
Pitch - Mating0.100" (2.54mm)
TerminationSolder
Pitch - Post0.100" (2.54mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Termination Post Length0.055" (1.40mm)
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating1A
Contact Resistance10 mOhm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)514-83-500M30-001148
Related Links514-83-500, 514-83-500M30-001148 Datasheet, Preci-Dip Distributor
514-83-500M30-001148 Details Description
Related parts for 514-83-500M30-001148
CAP THIN FILM 3.3PF 16V 0201 datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 128POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
F6 WOVEN WRAP 5/16 BL 125' datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS T/H R/A datasheet.pdf