Preci-Dip 514-87-420M26-001148
514-87-420M26-001148 picture photo
Mfg. Part Number
514-87-420M26-001148
Brief Description
CONN SOCKET BGA 420POS GOLD
Datasheet Download
514-87-420M26-001148.pdf
Availability of 514-87-420M26-001148
QUANTITY
514-87-420M26-001148 Order Process
Ship out your order
Specifications of 514-87-420M26-001148
Internal Part NumberEIS-514-87-420M26-001148
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package15
TypeBGA
Number of Positions or Pins (Grid)420 (26 x 26)
Pitch - Mating0.100" (2.54mm)
TerminationSolder
Pitch - Post0.100" (2.54mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Termination Post Length0.055" (1.40mm)
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating1A
Contact Resistance10 mOhm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)514-87-420M26-001148
Related Links514-87-420, 514-87-420M26-001148 Datasheet, Preci-Dip Distributor
514-87-420M26-001148 Details Description
Related parts for 514-87-420M26-001148
RES SMD 649 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 3.6M OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CABLE HOUSING datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 51V 714W datasheet.pdf
CARD GUIDE COND INSERT 2" NAT datasheet.pdf