Preci-Dip 514-87-500M30-001148
514-87-500M30-001148 picture photo
Mfg. Part Number
514-87-500M30-001148
Brief Description
CONN SOCKET BGA 500POS GOLD
Datasheet Download
514-87-500M30-001148.pdf
Availability of 514-87-500M30-001148
QUANTITY
514-87-500M30-001148 Order Process
Ship out your order
Specifications of 514-87-500M30-001148
Internal Part NumberEIS-514-87-500M30-001148
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package13
TypeBGA
Number of Positions or Pins (Grid)500 (30 x 30)
Pitch - Mating0.100" (2.54mm)
Contact Finish - MatingGold
Contact Finish Thickness - MatingFlash
TerminationSolder
Pitch - Post0.100" (2.54mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Termination Post Length0.055" (1.40mm)
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating1A
Contact Resistance10 mOhm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)514-87-500M30-001148
Related Links514-87-500, 514-87-500M30-001148 Datasheet, Preci-Dip Distributor
514-87-500M30-001148 Details Description
Related parts for 514-87-500M30-001148
CAP CER 1UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 342VWM 575.4VC SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 91PF 200V NP0 1808 datasheet.pdf
MOD THYRISTOR DUAL 1400V TO240AA datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS R/A .100 30AU datasheet.pdf
CONN PLUG 52POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV 4CH TRANS 16-DIP datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
IC FPGA 235 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC 2DIP datasheet.pdf