Cinch Connectivity Solutions 5151-DKF-0024
5151-DKF-0024 picture photo
Mfg. Part Number
5151-DKF-0024
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
COAX CABLE N-TYPE PLUG-PLUG 24"
Datasheet Download
5151-DKF-0024.pdf
Availability of 5151-DKF-0024
QUANTITY
5151-DKF-0024 Order Process
Ship out your order
Specifications of 5151-DKF-0024
Internal Part NumberEIS-5151-DKF-0024
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductDKT Series Cable Assemblies
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesDKT
GenderMale to Male
StyleN-Type to N-Type
1st ConnectorN Male Plug
2nd ConnectorN Male Plug
Length24.0" (609.6mm)
Cable TypeHP 190S
Impedance50 Ohm
Frequency - Max26GHz
Color-
FeaturesShielded
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5151-DKF-0024
Related Links5151-D, 5151-DKF-0024 Datasheet, Cinch Connectivity Solutions Distributor
5151-DKF-0024 Details Description
Related parts for 5151-DKF-0024
AC/DC CONVERTER 12V 150W datasheet.pdf
Crystal 11.0592MHz 30ppm Series 30 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
IC DGTL SW 4096X4096 144-TQFP datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
KIT DEMO EZRADIO 2WAY 868MHZ datasheet.pdf
RU2R4 TIMR MULTI FUNC 12VAC/DC datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR TLK111 datasheet.pdf
CAP CER 30PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf