Vishay/Sprague 515D106M016HW6AE3
515D106M016HW6AE3 picture photo
Mfg. Part Number
515D106M016HW6AE3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
10UF 16V 4X7 85C RAD
Datasheet Download
515D106M016HW6AE3.pdf
Availability of 515D106M016HW6AE3
QUANTITY
515D106M016HW6AE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 515D106M016HW6AE3
Internal Part NumberEIS-515D106M016HW6AE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)515D106M016HW6AE3
Related Links515D106M, 515D106M016HW6AE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
515D106M016HW6AE3 Details Description
Related parts for 515D106M016HW6AE3
CAP ALUM 220UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
IDC CABLE - MDJ36K/MC36F/MDN36K datasheet.pdf
IC DRIVER MOSF QUAD 1.2A 14-DIP datasheet.pdf
SWITCH UNIT 22MM ILLUM GRN 120 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 96KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 75MM datasheet.pdf