Vishay/Sprague 515D225M050HW6AE3
515D225M050HW6AE3 picture photo
Mfg. Part Number
515D225M050HW6AE3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
2.2UF 50V 4X7 85C RAD
Datasheet Download
515D225M050HW6AE3.pdf
Availability of 515D225M050HW6AE3
QUANTITY
515D225M050HW6AE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 515D225M050HW6AE3
Internal Part NumberEIS-515D225M050HW6AE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)515D225M050HW6AE3
Related Links515D225M, 515D225M050HW6AE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
515D225M050HW6AE3 Details Description
Related parts for 515D225M050HW6AE3
CAP ALUM 4.7UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
TRANS NPN 20V 5A TO-92 datasheet.pdf
THYRISTOR 30A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CT CONN MT REC ASSY 10P YELLOW datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH CAP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 3.9NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf