Vishay/Sprague 516D106M100LL6AE3
516D106M100LL6AE3 picture photo
Mfg. Part Number
516D106M100LL6AE3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
10UF 100V 6.3X12 85C AXI
Datasheet Download
516D106M100LL6AE3.pdf
Availability of 516D106M100LL6AE3
QUANTITY
516D106M100LL6AE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 516D106M100LL6AE3
Internal Part NumberEIS-516D106M100LL6AE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)516D106M100LL6AE3
Related Links516D106M, 516D106M100LL6AE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
516D106M100LL6AE3 Details Description
Related parts for 516D106M100LL6AE3
DIODE ZENER 4.7V 200MW SOT323 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 1.27MM GOLD datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 6POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS .100" SGL PCB datasheet.pdf
RES CHAS MNT 30 OHM 3% 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS WALL MT PIN datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 36-72VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES SMD 22.1K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN SR MALE 6POS W/XMAS GRAY datasheet.pdf
TVS MIN 25KW35V 5%UNI DO-214AB datasheet.pdf