Vishay/Sprague 516D108M016NR7BE3
516D108M016NR7BE3 picture photo
Mfg. Part Number
516D108M016NR7BE3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
1000UF 16V 10X26 85C AXI
Datasheet Download
516D108M016NR7BE3.pdf
Availability of 516D108M016NR7BE3
QUANTITY
516D108M016NR7BE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 516D108M016NR7BE3
Internal Part NumberEIS-516D108M016NR7BE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)516D108M016NR7BE3
Related Links516D108M, 516D108M016NR7BE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
516D108M016NR7BE3 Details Description
Related parts for 516D108M016NR7BE3
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CABLE CORE RIBBON/FLEX 23.00MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 18A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
IC RELAY PHOTOVO 100V 550MA 8SMD datasheet.pdf
LED RED-ORANGE 700MA SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FERRITE CORE EFD 315NH N87 datasheet.pdf
OSC MEMS 148.5MHZ SMD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 1.8V TSOP6 datasheet.pdf
IC SDRAM 512M 166MHZ 54TSOP datasheet.pdf