Vishay/Sprague 516D227M035MN6AE3
516D227M035MN6AE3 picture photo
Mfg. Part Number
516D227M035MN6AE3
Brief Description
220UF 35V 8X20 85C AXI
Datasheet Download
516D227M035MN6AE3.pdf
Availability of 516D227M035MN6AE3
QUANTITY
516D227M035MN6AE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 516D227M035MN6AE3
Internal Part NumberEIS-516D227M035MN6AE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)516D227M035MN6AE3
Related Links516D227M, 516D227M035MN6AE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
516D227M035MN6AE3 Details Description
Related parts for 516D227M035MN6AE3
RES SMD 187 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC TXRX RS232 5V 24-DIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 16DIP datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 493 OHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN RING TONG NON-INSUL 10PC datasheet.pdf
TXRX OPT SM 155MBS SONET OC3/SDH datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V X8R 0603 datasheet.pdf