Vishay/Sprague 516D475M050JL7BE3
516D475M050JL7BE3 picture photo
Mfg. Part Number
516D475M050JL7BE3
Brief Description
4.7UF 50V 5X12 85C AXI
Datasheet Download
516D475M050JL7BE3.pdf
Availability of 516D475M050JL7BE3
QUANTITY
516D475M050JL7BE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 516D475M050JL7BE3
Internal Part NumberEIS-516D475M050JL7BE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,600
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)516D475M050JL7BE3
Related Links516D475M, 516D475M050JL7BE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
516D475M050JL7BE3 Details Description
Related parts for 516D475M050JL7BE3
CAP TANT POLY 330UF 4V 2917 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle/Tab 14-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
IC A/DCONV SAMPLNG W/SHTDN24SOIC datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M12-1.5 6G 4-20MA datasheet.pdf
CONN PLUG 80POS DUAL R/A BRD-BRD datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 1.55A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 10.16MM datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 5VOUT 100W datasheet.pdf
350 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf