Vishay/Sprague 516D477M025NR7BE3
516D477M025NR7BE3 picture photo
Mfg. Part Number
516D477M025NR7BE3
Brief Description
470UF 25V 10X26 85C AXI
Datasheet Download
516D477M025NR7BE3.pdf
Availability of 516D477M025NR7BE3
QUANTITY
516D477M025NR7BE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 516D477M025NR7BE3
Internal Part NumberEIS-516D477M025NR7BE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)516D477M025NR7BE3
Related Links516D477M, 516D477M025NR7BE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
516D477M025NR7BE3 Details Description
Related parts for 516D477M025NR7BE3
RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 12V datasheet.pdf
MODULE APP: BREADBOARD datasheet.pdf
VARISTOR 35V 250A DISC 7MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC BUFFER ZD PLL SGL I/O 24-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 30.9K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
RES 12.7 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 1.37KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf