Vishay/Sprague 516D477M035NR7BE3
516D477M035NR7BE3 picture photo
Mfg. Part Number
516D477M035NR7BE3
Brief Description
470UF 35V 10X26 85C AXI
Datasheet Download
516D477M035NR7BE3.pdf
Availability of 516D477M035NR7BE3
QUANTITY
516D477M035NR7BE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 516D477M035NR7BE3
Internal Part NumberEIS-516D477M035NR7BE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)516D477M035NR7BE3
Related Links516D477M, 516D477M035NR7BE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
516D477M035NR7BE3 Details Description
Related parts for 516D477M035NR7BE3
IC 1-OF-2 FET MUX/DEMUX 56-SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 750NH 275MA 1.95 OHM datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR TRANS OPAQUE OPTOSCHMITT datasheet.pdf
IC V-LEVL XLATR I2C/SMBUS 8DSBGA datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 3PIN SLD CUP datasheet.pdf
15+2 L/BORE CRIMP CONN datasheet.pdf
IC DUAL BUFFER SGL INVERT 8VSSOP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 2.4A DO220AA datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
0.8MM B TO B REC ASSY datasheet.pdf