FFF 51700-10103201CCLF
51700-10103201CCLF picture photo
Mfg. Part Number
51700-10103201CCLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
VER HDR POWERBLADE
Datasheet Download
51700-10103201CCLF.pdf
Availability of 51700-10103201CCLF
QUANTITY
51700-10103201CCLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51700-10103201CCLF
Internal Part NumberEIS-51700-10103201CCLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package495
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesPwrBlade®
PackagingTray
Connector Usage-
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleBlade Power
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows4
Number of Columns-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical32 Signal, 2 Power
FeaturesMating Guide
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51700-10103201CCLF
Related Links51700-101, 51700-10103201CCLF Datasheet, FFF Distributor
51700-10103201CCLF Details Description
Related parts for 51700-10103201CCLF
MOSFET N-CH 500V 8.8A TO-247AC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1825 datasheet.pdf
CONN SKT .062 14-18AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
RES 85.6 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 19.1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 215 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 200UH 3A 80 MOHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS SQ FLNG W/PIN datasheet.pdf
BRIDGE RECT 20A 200V GSIB-5S datasheet.pdf
RES 75K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf