FFF 51700-10301202AALF
51700-10301202AALF picture photo
Mfg. Part Number
51700-10301202AALF
Datasheet Download
51700-10301202AALF.pdf
Availability of 51700-10301202AALF
QUANTITY
51700-10301202AALF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51700-10301202AALF
Internal Part NumberEIS-51700-10301202AALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package528
Connector StyleBlade Power
Number of Positions17
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Layout, Typical12 Signal, 5 Power
FeaturesBoard Lock, Mating Guide
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51700-10301202AALF
Related Links51700-103, 51700-10301202AALF Datasheet, FFF Distributor
51700-10301202AALF Details Description
Related parts for 51700-10301202AALF
IC REG BUCK 12V 1A TO263-7 datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 4.0A DUAL 8DFN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONN HDR SHDR R/A GOLD 8POS datasheet.pdf
GEN PURPOSE WHEEL 12" 6S SFN datasheet.pdf
RES 10K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
500 TB SPRING CLAMP 180D datasheet.pdf
SMA STRT JCK-RA PLG RG-58 6" datasheet.pdf
3 ROW VERTICAL HEADER PRESS datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X32MM IP57 12VDC datasheet.pdf