FFF 51700-11102003CCLF
51700-11102003CCLF picture photo
Mfg. Part Number
51700-11102003CCLF
Datasheet Download
51700-11102003CCLF.pdf
Availability of 51700-11102003CCLF
QUANTITY
51700-11102003CCLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51700-11102003CCLF
Internal Part NumberEIS-51700-11102003CCLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package198
Connector StyleBlade Power
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical20 Signal, 14 Power
FeaturesMating Guide
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51700-11102003CCLF
Related Links51700-111, 51700-11102003CCLF Datasheet, FFF Distributor
51700-11102003CCLF Details Description
Related parts for 51700-11102003CCLF
CONN EDGECARD 220PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM VM 16-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC ADC DUAL 14BIT 105MSPS 64-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CABLE CLAMP M40, 20-26MM, PLAPCI datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
IC REG BCK BST 3.3V 3.5A 20DSBGA datasheet.pdf
CAP CER 30PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf