FFF 51701-10002806ACLF
51701-10002806ACLF picture photo
Mfg. Part Number
51701-10002806ACLF
Brief Description
V/T HDR POWERBLADE
Datasheet Download
51701-10002806ACLF.pdf
Availability of 51701-10002806ACLF
QUANTITY
51701-10002806ACLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51701-10002806ACLF
Internal Part NumberEIS-51701-10002806ACLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package297
Connector StyleBlade Power
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical28 Signal, 6 Power
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51701-10002806ACLF
Related Links51701-100, 51701-10002806ACLF Datasheet, FFF Distributor
51701-10002806ACLF Details Description
Related parts for 51701-10002806ACLF
CONN HEADER VERT 60POS .100 GOLD datasheet.pdf
CARDEDGE 24POS DL .156 LOPRO BLK datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 3A 120V datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
TFT MOD TOUCH 4.3" WITH FONTS datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
BRACKET, REEL SUPPORT datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 10V X7R 0603 datasheet.pdf