FFF 51712-010LF
51712-010LF picture photo
Mfg. Part Number
51712-010LF
Brief Description
PWRBLADE VERT HDR
Datasheet Download
51712-010LF.pdf
Availability of 51712-010LF
QUANTITY
51712-010LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51712-010LF
Internal Part NumberEIS-51712-010LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package396
Connector StyleBlade Power
Number of Positions29
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows4
Number of Columns-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Layout, Typical24 Signal, 5 Power
FeaturesMating Guide
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51712-010LF
Related Links51712, 51712-010LF Datasheet, FFF Distributor
51712-010LF Details Description
Related parts for 51712-010LF
CONN HSG PLUG 9POS STRGHT PINS datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RND SPACER 0.047" NYLON 14.73MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 12PIN SLD CUP datasheet.pdf
TOS 5VDC/48VDC 0 5A datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 11MHZ RRO DIE datasheet.pdf