FFF 51720-10301602AALF
51720-10301602AALF picture photo
Mfg. Part Number
51720-10301602AALF
Brief Description
PWRBLADE R/A LF HDR
Datasheet Download
51720-10301602AALF.pdf
Availability of 51720-10301602AALF
QUANTITY
51720-10301602AALF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51720-10301602AALF
Internal Part NumberEIS-51720-10301602AALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package396
Connector StyleBlade Power
Number of Positions11
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
TerminationSolder
Contact Layout, Typical16 Signal, 5 Power
FeaturesBoard Lock, Mating Guide
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51720-10301602AALF
Related Links51720-103, 51720-10301602AALF Datasheet, FFF Distributor
51720-10301602AALF Details Description
Related parts for 51720-10301602AALF
CONN FFC HEADER 19POS 2.54MM datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A SOT223-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 9.09 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.39UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf