FFF 51720-10400804AA
51720-10400804AA picture photo
Mfg. Part Number
51720-10400804AA
Brief Description
R/A HDR PWRBLADE
Datasheet Download
51720-10400804AA.pdf
Availability of 51720-10400804AA
QUANTITY
51720-10400804AA Order Process
Ship out your order
Specifications of 51720-10400804AA
Internal Part NumberEIS-51720-10400804AA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationPlating 26/Apr/2013
Standard Package33
Connector StyleBlade Power
Number of Positions16
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
TerminationSolder
Contact Layout, Typical8 Signal, 8 Power
FeaturesBoard Lock, Mating Guide
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51720-10400804AA
Related Links51720-10, 51720-10400804AA Datasheet, FFF Distributor
51720-10400804AA Details Description
Related parts for 51720-10400804AA
VARISTOR 430V 6.5KA DISC 22.5MM datasheet.pdf
CAP CER 18PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 55NS 68PLCC datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 14.7 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 750 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN datasheet.pdf
ADAPTER EX 2NPT-3/4NPT datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 400MA 620 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 12W datasheet.pdf
3300UF 100V 30X40MM 105C 2000H datasheet.pdf