FFF 51721-10002808AALF
51721-10002808AALF picture photo
Mfg. Part Number
51721-10002808AALF
Datasheet Download
51721-10002808AALF.pdf
Availability of 51721-10002808AALF
QUANTITY
51721-10002808AALF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51721-10002808AALF
Internal Part NumberEIS-51721-10002808AALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package396
Connector StyleBlade Power
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
TerminationSolder
Contact Layout, Typical28 Signal, 8 Power
FeaturesBoard Lock, Mating Guide
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51721-10002808AALF
Related Links51721-100, 51721-10002808AALF Datasheet, FFF Distributor
51721-10002808AALF Details Description
Related parts for 51721-10002808AALF
CONN HEADER 7POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 210KHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
SWITCH REED 30VDC 3W datasheet.pdf
FLEXO WRAP 3/4" BLACK 25' datasheet.pdf
32 CHANNEL INTERFACE MODULE datasheet.pdf
RES 6.12K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
NYLON INSL SEAMLESS BUTT CONNECT datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 700MA 100 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf