FFF 51721-10004812AALF
51721-10004812AALF picture photo
Mfg. Part Number
51721-10004812AALF
Datasheet Download
51721-10004812AALF.pdf
Availability of 51721-10004812AALF
QUANTITY
51721-10004812AALF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51721-10004812AALF
Internal Part NumberEIS-51721-10004812AALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package198
Connector StyleBlade Power
Number of Positions60
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
TerminationSolder
Contact Layout, Typical48 Signal, 12 Power
FeaturesBoard Lock, Mating Guide
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51721-10004812AALF
Related Links51721-100, 51721-10004812AALF Datasheet, FFF Distributor
51721-10004812AALF Details Description
Related parts for 51721-10004812AALF
IC FLASH 1MBIT 90NS 32TSOP datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A .156 4POS 30AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC ADC 8BIT MPU COMP 20-SOIC datasheet.pdf
IC EMI FILTER ARRAY 6CH 15CSP datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 24PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 21POS 0.100 T/H datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
IC REG BUCK SYNC 36V 1.2A datasheet.pdf