FFF 51740-10302003AALF
51740-10302003AALF picture photo
Mfg. Part Number
51740-10302003AALF
Datasheet Download
51740-10302003AALF.pdf
Availability of 51740-10302003AALF
QUANTITY
51740-10302003AALF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51740-10302003AALF
Internal Part NumberEIS-51740-10302003AALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingPower Blade 03/Jul/2015
Standard Package528
Connector StyleBlade Power
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
TerminationSolder
Contact Layout, Typical20 Signal, 6 Power
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51740-10302003AALF
Related Links51740-103, 51740-10302003AALF Datasheet, FFF Distributor
51740-10302003AALF Details Description
Related parts for 51740-10302003AALF
LED RED CLEAR 2SMD REV datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM 52.4VC AXIAL datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR DUAL SOT23-5 datasheet.pdf
BEND RELIEF 4.5MM GRAY datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SOP datasheet.pdf
LPP 7.62/90/14 OG datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CABLE CONVERTER 10' datasheet.pdf
TFIT POLY MOLDED P datasheet.pdf
DC-DC CONV 2W DUAL OUT MED SIP datasheet.pdf