FFF 51740-10401204CALF
51740-10401204CALF picture photo
Mfg. Part Number
51740-10401204CALF
Datasheet Download
51740-10401204CALF.pdf
Availability of 51740-10401204CALF
QUANTITY
51740-10401204CALF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51740-10401204CALF
Internal Part NumberEIS-51740-10401204CALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package540
Connector StyleBlade Power
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical12 Signal, 8 Power
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51740-10401204CALF
Related Links51740-104, 51740-10401204CALF Datasheet, FFF Distributor
51740-10401204CALF Details Description
Related parts for 51740-10401204CALF
IC USB/AC BATT CHRGR W/PPM 20QFN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 20K OHM 5% 25W datasheet.pdf
CONN ASSEMBLY DUAL POS .050 datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED .500E 5.5KV datasheet.pdf
CAP CER 9.3PF 50V P2H 0402 datasheet.pdf
SENS ACCLRMTR 50G ADHESIVE MT datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 30PPM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 30MA 1.15 OHM datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
16-/32- Channel, Serially Controlled 4 з 1.8 V to 5.5 V, [2.5 V, Analog Multiplexers IC datasheet.pdf