FFF 51740-10601602AALF
51740-10601602AALF picture photo
Mfg. Part Number
51740-10601602AALF
Datasheet Download
51740-10601602AALF.pdf
Availability of 51740-10601602AALF
QUANTITY
51740-10601602AALF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51740-10601602AALF
Internal Part NumberEIS-51740-10601602AALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingPower Blade 03/Jul/2015
Standard Package396
Connector StyleBlade Power
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Layout, Typical16 Signal, 8 Power
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51740-10601602AALF
Related Links51740-106, 51740-10601602AALF Datasheet, FFF Distributor
51740-10601602AALF Details Description
Related parts for 51740-10601602AALF
CONN FML 400POS 8ROW SMD GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 200PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TRANS 7NPN DARL 50V 0.5A 16SO datasheet.pdf
8310-22 INSUL ANVIL datasheet.pdf
FUSE CERM 25A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
CLEAN & FINISH ROLL 4"X30' T datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 25A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf