FFF 51741-10002406ACLF
51741-10002406ACLF picture photo
Mfg. Part Number
51741-10002406ACLF
Brief Description
PWRBLADE VERT REC
Datasheet Download
51741-10002406ACLF.pdf
Availability of 51741-10002406ACLF
QUANTITY
51741-10002406ACLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51741-10002406ACLF
Internal Part NumberEIS-51741-10002406ACLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingPower Blade 03/Jul/2015
Standard Package33
Connector StyleBlade Power
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Layout, Typical24 Signal, 6 Power
FeaturesGuide Pin
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51741-10002406ACLF
Related Links51741-100, 51741-10002406ACLF Datasheet, FFF Distributor
51741-10002406ACLF Details Description
Related parts for 51741-10002406ACLF
CONN HEADER 6POS VERT .163 TIN datasheet.pdf
IC DRIVER DUAL SYNC BUCK 14-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 136VWM 219VC DO204AL datasheet.pdf
RIVET BLIND 0.394" ALUMINUM datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 6.3V X6S 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 1.23A 100 MOHM datasheet.pdf
POT 6 OHM 25W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf