FFF 51741-10003214AA
51741-10003214AA picture photo
Mfg. Part Number
51741-10003214AA
Datasheet Download
51741-10003214AA.pdf
Availability of 51741-10003214AA
QUANTITY
51741-10003214AA Order Process
Ship out your order
Specifications of 51741-10003214AA
Internal Part NumberEIS-51741-10003214AA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingPower Blade 03/Jul/2015
Standard Package220
Connector StyleBlade Power
Number of Positions46
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Layout, Typical32 Signal, 14 Power
FeaturesBoard Lock, Guide Pin
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51741-10003214AA
Related Links51741-10, 51741-10003214AA Datasheet, FFF Distributor
51741-10003214AA Details Description
Related parts for 51741-10003214AA
CAP ALUM 47000UF 20% 10V SNAP datasheet.pdf
IC MULT RS-232 DRV/REC 20SOIC datasheet.pdf
CONN TNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
WIREWAY 12" TRNSPSTON CLOCKWISE datasheet.pdf
WIRELESS DEVICENET MASTER UNIT datasheet.pdf
IC ECONOSCILLATOR SS 3.3V 8UMAX datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 37MM datasheet.pdf
RECEIVER 12CH PAR PLUG datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS INLINE PIN datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf