FFF 51742-12001200AALF
51742-12001200AALF picture photo
Mfg. Part Number
51742-12001200AALF
Datasheet Download
51742-12001200AALF.pdf
Availability of 51742-12001200AALF
QUANTITY
51742-12001200AALF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51742-12001200AALF
Internal Part NumberEIS-51742-12001200AALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package180
Connector StyleBlade Power
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Layout, Typical12 Signal, 20 Power
FeaturesBoard Lock, Guide Pin
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51742-12001200AALF
Related Links51742-120, 51742-12001200AALF Datasheet, FFF Distributor
51742-12001200AALF Details Description
Related parts for 51742-12001200AALF
CIR BRKR 25A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FUSE 630A 690V 1/80 AR UC datasheet.pdf
CAP MICA 68PF 5% 500V SMD datasheet.pdf
IC RF FRONT END RECEIVER 32VFQFP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 100 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG GREEN 50' datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
OSC TCXO 16.369MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf