FFF 51742-12002400CALF
51742-12002400CALF picture photo
Mfg. Part Number
51742-12002400CALF
Datasheet Download
51742-12002400CALF.pdf
Availability of 51742-12002400CALF
QUANTITY
51742-12002400CALF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51742-12002400CALF
Internal Part NumberEIS-51742-12002400CALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingPower Blade 03/Jul/2015
Standard Package165
Connector StyleBlade Power
Number of Positions44
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical24 Signal, 20 Power
FeaturesBoard Lock, Guide Pin
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51742-12002400CALF
Related Links51742-120, 51742-12002400CALF Datasheet, FFF Distributor
51742-12002400CALF Details Description
Related parts for 51742-12002400CALF
CAP CER 2.5PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CHOKE COM MODE 0.81MH 9.70A SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS W/SKT BOX datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 150MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
ROOF MOUNTED CABLE TROUGH datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
FUSE 630A 690V AR DIN 3 HSDNH datasheet.pdf