FFF 51747-10400000A0LF
51747-10400000A0LF picture photo
Mfg. Part Number
51747-10400000A0LF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
V/T REC POWERBLADE
Datasheet Download
51747-10400000A0LF.pdf
Availability of 51747-10400000A0LF
QUANTITY
51747-10400000A0LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51747-10400000A0LF
Internal Part NumberEIS-51747-10400000A0LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingPower Blade 03/Jul/2015
Standard Package440
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesPwrBlade®
PackagingTray
Connector Usage-
Connector TypeReceptacle, Female Blade Sockets
Connector StyleBlade Power
Number of Positions4
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.250" (6.35mm)
Number of Rows1
Number of Columns-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Layout, Typical4 Power
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51747-10400000A0LF
Related Links51747-104, 51747-10400000A0LF Datasheet, FFF Distributor
51747-10400000A0LF Details Description
Related parts for 51747-10400000A0LF
IC MPU 8BIT 5V 16MHZ 40-DIP datasheet.pdf
CAP CER 360PF 200V 1111 datasheet.pdf
OSC VCXO 120.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 37POS datasheet.pdf
ETM22 230VAC datasheet.pdf
OSC MEMS 80.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf