FFF 51760-10100801ABLF
51760-10100801ABLF picture photo
Mfg. Part Number
51760-10100801ABLF
Datasheet Download
51760-10100801ABLF.pdf
Availability of 51760-10100801ABLF
QUANTITY
51760-10100801ABLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51760-10100801ABLF
Internal Part NumberEIS-51760-10100801ABLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package693
Connector StyleBlade Power
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
TerminationSolder
Contact Layout, Typical8 Signal, 2 Power
FeaturesGuide Pin
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51760-10100801ABLF
Related Links51760-101, 51760-10100801ABLF Datasheet, FFF Distributor
51760-10100801ABLF Details Description
Related parts for 51760-10100801ABLF
RES 1.2K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCA PLUG W/STRAIN REL RED datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 270K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN HEADR 60POS .8MM DL R/A SMD datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 10V 10% 2824 datasheet.pdf
RES 6.80K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 500MA UFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS PNL MNT PIN datasheet.pdf