FFF 51760-10502005AALF
51760-10502005AALF picture photo
Mfg. Part Number
51760-10502005AALF
Brief Description
R/A REC POWERBLADE
Datasheet Download
51760-10502005AALF.pdf
Availability of 51760-10502005AALF
QUANTITY
51760-10502005AALF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51760-10502005AALF
Internal Part NumberEIS-51760-10502005AALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package264
Connector StyleBlade Power
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
TerminationSolder
Contact Layout, Typical20 Signal, 10 Power
FeaturesBoard Lock, Guide Pin
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51760-10502005AALF
Related Links51760-105, 51760-10502005AALF Datasheet, FFF Distributor
51760-10502005AALF Details Description
Related parts for 51760-10502005AALF
RES CHAS MNT 15 OHM 5% 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 10.16MM datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V C0G RADIAL datasheet.pdf
RES 1.72K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
PROTECT ENCLOSURE FOR NA40-16 datasheet.pdf
CABLE ASSEMBLY FO HYBRID LC DUPL datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 19POS HL LOW P datasheet.pdf
Crystal 35.8400MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf