FFF 51761-10002014AALF
51761-10002014AALF picture photo
Mfg. Part Number
51761-10002014AALF
Datasheet Download
51761-10002014AALF.pdf
Availability of 51761-10002014AALF
QUANTITY
51761-10002014AALF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51761-10002014AALF
Internal Part NumberEIS-51761-10002014AALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package264
Connector StyleBlade Power
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
TerminationSolder
Contact Layout, Typical20 Signal, 14 Power
FeaturesBoard Lock, Guide Pin
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51761-10002014AALF
Related Links51761-100, 51761-10002014AALF Datasheet, FFF Distributor
51761-10002014AALF Details Description
Related parts for 51761-10002014AALF
IC 12BIT QUAD VOUT SER 16-SOIC datasheet.pdf
CONN SPADE TONGUE 22-16AWG #8 datasheet.pdf
CAP CER 0.30PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CABLE 4POS M8 PLUG-SOCKET .13M datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.04 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf