FFF 51761-10002407AB
51761-10002407AB picture photo
Mfg. Part Number
51761-10002407AB
Datasheet Download
51761-10002407AB.pdf
Availability of 51761-10002407AB
QUANTITY
51761-10002407AB Order Process
Ship out your order
Specifications of 51761-10002407AB
Internal Part NumberEIS-51761-10002407AB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package297
Connector StyleBlade Power
Number of Positions31
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
TerminationSolder
Contact Layout, Typical24 Signal, 7 Power
FeaturesGuide Pin
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51761-10002407AB
Related Links51761-10, 51761-10002407AB Datasheet, FFF Distributor
51761-10002407AB Details Description
Related parts for 51761-10002407AB
RES ARRAY 8 RES 39K OHM 16DIP datasheet.pdf
CASE PLSTC ORG 19.75"L X 15.53"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONV BOARD FOR FLX10 TO 100LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
MICRO 21POS PIN 10" datasheet.pdf
RES 2.29K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN datasheet.pdf
CUT & POLISH ROLL 2X30' A MED datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 180MA 3.6 OHM datasheet.pdf