FFF 51761-10006408CBLF
51761-10006408CBLF picture photo
Mfg. Part Number
51761-10006408CBLF
Brief Description
V/T REC POWERBLADE
Datasheet Download
51761-10006408CBLF.pdf
Availability of 51761-10006408CBLF
QUANTITY
51761-10006408CBLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51761-10006408CBLF
Internal Part NumberEIS-51761-10006408CBLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package66
Connector StyleBlade Power
Number of Positions73
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows4
Number of Columns-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical64 Signal, 9 Power
FeaturesBoard Lock, Guide Pin
Contact FinishGold
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51761-10006408CBLF
Related Links51761-100, 51761-10006408CBLF Datasheet, FFF Distributor
51761-10006408CBLF Details Description
Related parts for 51761-10006408CBLF
SENSOR 2000PSI M20-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
CONN HEADER BP 300POS 10COL VERT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 23POS 2MM SMD R/A datasheet.pdf
FIXED IND 300NH 2.14A 80 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 300UH 110MA 6.4 OHM TH datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT SKT datasheet.pdf