FFF 51762-10401200ABLF
51762-10401200ABLF picture photo
Mfg. Part Number
51762-10401200ABLF
Brief Description
PWRBLADE RA REC
Datasheet Download
51762-10401200ABLF.pdf
Availability of 51762-10401200ABLF
QUANTITY
51762-10401200ABLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51762-10401200ABLF
Internal Part NumberEIS-51762-10401200ABLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package528
Connector StyleBlade Power
Number of Positions16
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
TerminationSolder
Contact Layout, Typical12 Signal, 4 Power
FeaturesGuide Pin
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51762-10401200ABLF
Related Links51762-104, 51762-10401200ABLF Datasheet, FFF Distributor
51762-10401200ABLF Details Description
Related parts for 51762-10401200ABLF
IC OTP 4MBIT 150NS 40DIP datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 0.5A SC70-3 datasheet.pdf
RES SMD 0.22 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SHIPPR CIRBD 15-1/2X12-1/2X2-1/2 datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 (40 + 4 Coax) Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 51.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TOOL CHIP GUARD-FRONT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 8A SYNC datasheet.pdf