FFF 51762-11402400AA
51762-11402400AA picture photo
Mfg. Part Number
51762-11402400AA
Brief Description
PWRBLADE RA REC
Datasheet Download
51762-11402400AA.pdf
Availability of 51762-11402400AA
QUANTITY
51762-11402400AA Order Process
Ship out your order
Specifications of 51762-11402400AA
Internal Part NumberEIS-51762-11402400AA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package528
Connector StyleBlade Power
Number of Positions38
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
TerminationSolder
Contact Layout, Typical24 Signal, 14 Power
FeaturesBoard Lock, Guide Pin
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51762-11402400AA
Related Links51762-11, 51762-11402400AA Datasheet, FFF Distributor
51762-11402400AA Details Description
Related parts for 51762-11402400AA
IC VREF SERIES 0.4V TSOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 36.5K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 25.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DAC 24BIT SER 20SO datasheet.pdf
TRANS RF NPN 25V 50MA TO-92 datasheet.pdf
IC DVR 3-PHASE BRIDGE 28SOIC datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 10" 0.50MM 23POS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 117MA 16.3 OHM datasheet.pdf
MODULE IE MINIFIBERLINX-II datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 27 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf